kaski rowerowe

Kaski rowerowe – zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze

Jazda na rowerze to przyjemność, którą trudno porównać z innymi dyscyplinami sportów czy nawet środków lokomocji. Mimo, że całkiem podobna do jazdy na innych jednośladach, bieganiu czy rolkach (w każdej z nich mamy pewną dowolność przemieszczania się) to jednak jest ona na tyle różna, że dostarcza nam całkowicie innych doznań.

O ile jazda rowerem kojarzy nam się z czymś przyjemnym, to z pewnością nie można tego samego powiedzieć o upadkach czy kolizjach na drogach, których rowerzyści są również częścią. Upadki w świecie rowerowym nie są czymś rzadkim, bowiem jazda po zatłoczonym mieście czy nierównym terenie rządzi się swoimi prawami i często upadek może być całkowicie niezależny od nas. Do rzadkości należą jednak upadki rowerowe, z których rowerzysta wychodzi bez szwanku, bowiem nie chroni go ani obudowa ze stali czy specjalny strój z wzmocnionych materiałów. Jazda na rowerze ma być lekka i przyjemna, jednak ma ona niestety swoje odzwierciedlenie w skutkach upadku.

kask rowerowy

Co zrobić by upadek nie był dla nas tak bolesny i groźny? Należy jeździć w kasku rowerowym! To prosta recepta na uniknięcie bardzo groźnych w skutkach problemów, jednak poziom świadomości zagrożeń na drodze nadal jest kwestią bardzo dyskusyjną. Wybierając się na miasto czy na trasę rowerową wielokrotnie możemy spotkać innych rowerzystów z rozwianymi włosami, którzy kaski rowerowe mają za nic lub podróżując zamiast na głowie mają je przypięte do roweru. Mimo, że uczucie rozwianych włosów i przyjemny chłód podczas jazdy są czymś wyjątkowym, to skutki takiej jazdy mogą być bardzo opłakane w skutkach.

Warto pamiętać, że kaski rowerowe nie są czymś wyjątkowym, a już z pewnością nie są obciachem, jak zapewne wiele mało rozgarniętych osób może twierdzić. Prawda jest taka, że przy obecnej technologii kask rowerowy to jedyna i najlepsza ochrona naszej głowy nie tylko podczas upadku, ale także ochrona przed przegrzaniem na słońcu, wpadających na nas owadów czy innych ciał obcych, które mogą niefortunnie przeciąć nam drogę.

kask roweorwy uvex

Bardzo często opieszałość do zakładania kasku rowerowego tłumaczona jest skojarzeniem ich z profesjonalnymi kolarzami, z brakiem komfortu, z ograniczoną widocznością czy mobilnością lub przeświadczeniem, że nam nic nie grozi, bo nie pokonujemy długich dystansów na naszym jednośladzie. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od czasu spędzonego na rowerze czy terenu po którym się poruszamy, do nieszczęśliwego upadku wystarczy sekunda nieuwagi czy zachwianie równowagi, spowodowane np. przez nagły, silny podmuch wiatru. Poza tym nowoczesne kaski rowerowe konstruowane są w taki sposób, by nie tylko były komfortowe i nie powodowały problemów z uciskaniem nawet przez wiele godzin użytkowania, ale i były odpowiednio wentylowane, w kształtach i w palecie kolorów, w której każdy z pewnością znajdzie model odpowiedni dla siebie.

Będąc odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu, nie można zapominać o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Jadąc z dzieckiem nie wystarczy wobec tego założyć kasku tylko jemu, bowiem my sami nosząc kask rowerowy dajemy przykład młodszym pokoleniom i zwiększamy ich świadomość dbania o własny komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Pamiętajmy zatem o kasku rowerowym.

http://www.bikesalon.pl/kaski-rowerowe

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s