Zimowe rękawiczki rowerowe

Zimowe rękawiczki rowerowe

Zima rządzi się swoimi prawami, dlatego opady śniegu czy minusowe temperatury, mimo że nie są zbyt pożądane w miastach to są częścią otaczającej nas aury, do której trzeba się zwyczajnie dostosować. Nie inaczej jest w przypadku rowerzystów, którzy nawet mimo mrozu czy śniegu decydują się na podróż swoim jednośladem. W ruch idą ocieplane spodnie i kurtki, buty rowerowe, czapki i oczywiście rękawiczki rowerowe.

Rękawice na rower najczęściej kojarzą się nam z przewiewnymi materiałami i modelami bez palców, jednak nie zalecamy korzystania z nich w czasie zimy. Poza mrozem czy opadami, największym problemem na jaki natrafiają rowerzyści zimą jest również pęd powietrza wytwarzany podczas jazdy. Nawet jeżeli poruszamy się dosyć wolno, to odsłonięte palce czy skóra dłoni mogą błyskawicznie odmarznąć i przysporzyć nam bolesnych kłopotów.

Najlepszym rozwiązaniem są w takiej sytuacji ocieplane rękawiczki rowerowe, które w pełni chronią nasze dłonie i palce, jednocześnie nie pozwalając na przedostawanie się przez materiał chłodu i wiatru. Przykładem tego typu rękawic jest model Windstopper Thermal Reflective marki Shimano. Choć producent utrzymuje, że można w nich jeździć w temperaturze -5 stopni to z doświadczenia wiem, że sprawdzają się nieźle także w bardziej wymagających warunkach. Dzięki wbudowanej membranie Windstopper blokują one przedostawanie się zimnego powierza do dłoni, a za komfort termalny odpowiada w nich specjalny metalowy nadruk na wewnętrznej powierzchni materiału. Jego zadaniem jest odbijanie i utrzymywanie ciepła wytwarzanego przez nasze ciało oraz rozgrzewanie warstwy powietrza znajdującej się pomiędzy ciałem i odzieżą.

Ocieplenie rękawic rowerowych nie wpływa na ich komfort czy użyteczność w trakcie jazdy, dlatego bez problemu można w nich operować dźwignią przerzutek czy hamulca. Wewnętrzna strona palca środkowego została opatrzona specjalnym karbowanym materiałem, który ułatwia chwyt i utrzymanie hamulca nawet kiedy ten jest śliski. Palce wskazujące na obydwu dłoniach z kolei wyposażone są w powierzchnię umożliwiającą korzystanie z ekranów dotykowych w założonych rękawicach. Na dłoniach znajdziemy wstawki z gąbki, które zapobiegają odciśnięciu przez kierownicę, na zewnętrznej części kciuka frotkę, do przecierania np. okularów oraz wstawki odblaskowe, które poprawią widoczność rowerzysty na drodze.

Koszt tego modelu rękawiczek rowerowych to ok. 150 zł – nie są najtańsze jednak jesteśmy zdania, że jeżeli ktoś kocha jazdę na rowerze do tego stopnia by podróżować na nim przy śniegu i minusowych temperaturach, to można sobie pozwolić na taki wydatek, który z pewnością poprawi komfort każdej zimowej przejażdżki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s