Multitoole i zestawy narzędzi rowerowy

Multitoole i zestawy narzędzi rowerowy

Dobra pogoda, cieplejsze i dłuższe dni sprzyjają pojawianiu się coraz większej ilości rowerów na naszych drogach. Na jednośladach jeżdżą i najmłodsi i osoby nieco starsze, bowiem uniwersalność i łatwość poruszania się po mieście jak i poza miastem sprzyja poszerzaniu pasji rowerowej w całym społeczeństwie.

Rowery mimo swojej stosunkowo nieskomplikowanej budowy, jak każda maszyna od czasu do czasu mogą ulec drobnym i większym awariom, które jeżeli przytrafią się nam w czasie podróży mogą skutecznie pokrzyżować nasze plany. Właśnie dlatego warto na wyposażeniu mieć ze sobą uniwersalny zestaw narzędzi, dzięki którym może się nam uda doprowadzić swój rower do stanu używalności.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na rowerze i wątpliwą przyjemność wożenia ze sobą w plecaku walizki narzędziowej, wśród rowerzystów bardzo popularne stały się rowerowe zestawy narzędzi, tzw. multitoole.

multitool rowerowy kellys

Multitool to nic innego jak przenośny zestaw niezbędnych narzędzi często ze sobą połączonych i upakowanych na jak najmniejszej przestrzeni. Jest wiele rodzajów multitooli przeznaczonych do różnych zadań i spełniających swoje zadania w różnych warunkach.

W rowerowych multitoolach najczęściej znajdziemy różne rodzaje i rozmiary wkrętaków i imbusów zarówno uniwersalnych jak i do hamulców, łyżkę do opon, rozkuwacz do łańcucha, piły i pilniki, zestawy do łatania dętki i wiele innych akcesoriów, które uzależnione są od rodzaju, ceny i producenta mutitoola.

Zestawy narzędzi rowerowych często występują w składanej formie dzięki czemu nie zabierają wiele miejsca i z łatwością zmieszczą się w kieszeni czy najmniejszej nawet sakwie rowerowej. Wykonanie poszczególnych elementów i narzędzi zawartych w zestawach spotykanych w sklepach również zależne jest od ich marki i ceny. Najprostsze zestawy to z reguły zwykła stal nierdzewna czy utwardzana, nieco lepsze multitoole wykonane są ze stali chromowo-wanadowej czy kutego aluminium.

multitool rowerowy topeak

Jeżeli zdecydujemy się na zakup swojego mutitoola rowerowego to zdecydowanie warto zainwestować w narzędzia renomowanych marek rowerowych, bowiem najtańsze zestawy mogą nie spełnić swoich wymagań odmówić posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, pozostawiając nas bez możliwości naprawy naszego jednośladu, czy doprowadzeniu do stanu, który umożliwiłby nam dotarcie do najbliższego serwisu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s