rowerki biegowe

Rowerki biegowe alternatywą dla bocznych kółek

Jak nauczyć dziecko jeździć rowerem? Jeszcze nie dawno nauka jazdy na rowerze kojarzyła nam się początkowo z rowerkiem trójkołowym, następnie większym rowerkiem z kółkami bocznymi, a jako ostatni etap z ojcem biegającym za dzieckiem z patykiem przymocowanym do roweru.

rowerki biegoweObecnie tatusiowie mają ułatwione zadanie. Od kiedy na rynku pojawiły się rowerki biegowe od razu stały się hitem. Głównym atutem takich rowerków jest możliwość nauki dziecka już od 18 miesiąca życia. Po przez brak napędu na pedały, a jedynie za pomocą odpychania się nogami dziecko samodzielnie z czasem zaczyna czuć się coraz pewniej i samo zaczyna czuć równowagę. W razie zachwiania dziecko zawsze może podeprzeć się nogami. Jest to idealne rozwiązanie, aby od najmłodszych lat ćwiczyć u dziecka umiejętności motoryczne. Rowerki te dodatkowo uczą dziecko jak kontrolować rower, jak hamować oraz jak zachowywać się prowadząc rower. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych już trójkołowców oraz rowerków z kółkami bocznymi.

Obecnie większość sklepów rowerowych ma w swojej ofercie rowerki biegowe i istnieje już wiele marek i form tych rowerków.

O ile dla rodziców chcących nauczyć dzieci jazdy rowerem jest to spore ułatwienie. To nie zmienia to faktu, że rodzic i tak musi pilnować dziecko oraz od początku uczyć zachowania na chodnikach, w parkach oraz na drogach rowerowych. Jest to fajne narzędzie, pozwalające na indywidualny, przyjemny sposób ćwiczyć umiejętności motoryczne oraz błędnik dziecka. Zastosowanie w rowerkach tego typu hamulców typu v-brake dodatkowo uczy dziecko hamować, co jest kluczową umiejętnością w stosunku do małych dzieci.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s