Rowery elektryczne – nowy trend w świecie jednośladów?

Rowery elektryczne – nowy trend w świecie jednośladów?

Nowy sezon rowerowy czuć w powietrzu i widać gołym okiem na ulicach naszych miast i miasteczek. Nic w tym dziwnego, wszakże temperatury za oknami są niemal idealne do wyprowadzenia swoich jednośladów z piwnic czy garaży i ponowne wprawienie ich w ruch.

Nowy sezon rowerowy to także nowe okazje do odświeżenia swojego sprzętu rowerowego, konserwacji obecnego czy zakup nowego, na co niewątpliwie liczą producenci i znane marki rowerowe, które przedstawiają nam raz po raz nowe zdobycze technologiczne swoich zespołów inżynierskich i konstruktorskich. Nowe rowery na otwarcie sezonu zawsze będą prezentować się niezwykle okazale, jednak jak w każdym trendzie tak i w świcie jednośladów co roku wyróżnić można jedną grupę, która wybija się ponad konkurencję i zadziwia zarówno konsumentów jak i cały rowerowy świat.

W tym sezonie za takie odkrycie można niewątpliwie uznać nowoczesne rowery elektryczne, które przebojem wdzierają się do codziennego życia milionów rowerowych entuzjastów oferując im całkowicie nowe dwu-kołowe doznania w trakcie jazdy. Przez wiele lat rowery elektryczne były kojarzone i szufladkowane jako środek transportu przeznaczony dla osób starszych czy posiadających trudności z prawidłowym poruszaniem. Zdrowym, młodym ludziom bardzo rzadko przychodziło na myśl kupno roweru elektrycznego, bowiem nie wiązali z takim rodzajem jednośladu przyjemności z jazdy.

elektryczny rower miejski

Elektryczna rewolucja

Rok 2016 mimo że dopiero niedawno się rozpoczął można już uznać za okres, w którym pojazdy elektryczne cieszą się coraz większa popularnością. Nie wykluczone, że do sukcesu napędów elektrycznych przyczynił się Elon Musk i jego Tesla Motors produkująca wysokiej jakości i całkowicie elektryczne samochody z segmentu premium. O samochodach z logiem „T” na masce słyszeliśmy już wiele, jednak na nowo odżyły one kilka dni temu, kiedy ogłoszony został nowy model samochodu Tesla 3, na który firma giganta z Doliny Krzemowej już zbiera wstępne zamówienia.

Nie da się zaprzeczyć, że sukces elektrycznych samochodów i oswajanie się ludzi z technologią, która jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogła nie do osiągnięcia, przyczynił się również do nieco innego spojrzenia na wiele innych pojazdów, w tym także rowerów elektrycznych.

Obecnie branża rowerowa oferuje klientom niezwykle szeroki wybór rowerów z napędem elektrycznym, wśród których znaleźć można nie tylko popularne rowery miejskie, ale i rowery górskie, crossowe i składane, które można zabrać ze sobą niemal wszędzie, bowiem po złożeniu zmieszczą się do bagażnika nawet niewielkiego samochodu.

elektryczny rower górski

Rowery elektryczne to niewątpliwie jednoślady zasługujące na szacunek i przychylne spojrzenie, bowiem zapewniają one swoim właścicielom ogromną radość z jazdy, mogą ułatwić wjazd pod stromą górkę czy rozpędzić się lub utrzymać prędkość bez konieczności pedałowania. Zastosowany napęd i bateria elektryczna są również przyjazne środowisku i niezwykle wydajne, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się z jazdy na rowerze przez wiele kolejnych lat.

 

Bogatą ofertę rowerów elektrycznych znajdziecie w ofercie sklepu BikeSalon: http://www.bikesalon.pl/rowery-elektryczne

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s