Trzecia tablica rejestracyjna? W końcu!

Coraz częściej Polacy cenią sobie mobilność i aktywny tryb życia. Wydawać by się mogło, że nie ma z tym większego problemu: w końcu (dla przykładu) jeśli pasjonujemy się kolarstwem i posiadamy samochód, to nie powinniśmy mieć żadnych większych problemów z rowerowymi wypadami gdzieś dalej, prawda? Niestety dość często przewożenie jednośladów przy pomocy samochodu nie jest takie proste.

Do oczywistych utrudnień należy zaliczyć większy opór powietrza i mniejszą pojemność bagażnika. Podczas przewożenia rowerów na bagażniku trzeba pamiętać, że tablica rejestracyjna i światła nie mogą być zasłonięte. Światła można przenieść na bagażnik, do tej pory jednak problem z tablicą rejestracyjną wydawał się być nie do przeskoczenia. Wszystko dlatego, że samodzielne tworzenie kopii tablicy było nielegalne, a Urzędy Komunikacji odpowiadały odmownie na zapytania o trzecią tablicę rejestracyjną.

Na całe szczęście w tym roku zmieniły się przepisy. W końcu pojawiła się możliwość wyrobienia legalnej trzeciej tablicy rejestracyjnej montowanej na rowerowym bagażniku. Dzięki wprowadzonej zmianie nie jesteśmy już zmuszeni do tego, aby liczyć na łaskę funkcjonariuszy policji jeśli tablica jest przysłonięta przez rowery. Nadprogramową tablicę możemy wyrobić w trakcie rejestracji samochodu lub w dowolnym momencie później. Na chwilę obecną koszt takiego procesu to 53zł, czyli cena nie jest wygórowana. Nową tablicę możemy zamontować tylko, jeśli pozostałe są białe. W przypadku posiadania czarnych tablic niestety czeka nas wymiana tych założonych na nowe.

Jest to zmiana w dobrym kierunku, dzięki czemu rowerowe wyjazdy w regiony odległe od miejsca zamieszkania staną się mniej stresujące i bardziej wygodne – w końcu nie będziemy musieli stresować się policyjnymi patrolami na drodze ze względu na rowerowy bagażnik.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Trzecia tablica rejestracyjna? W końcu!

  1. W końcu! do tej pory byliśmy uziemieni, na szczęście tak bardzo mi nie zasłaniał rower tablicy i raz policjant był bardzo wyrozumiały przy kontroli, może też rowerzysta? 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s