WAKACJE NA DWÓCH KÓŁKACH

WAKACJE NA DWÓCH KÓŁKACH

Już za tydzień dzieciaki z podstawówek i gimnazjów, a także młodzież z liceów oficjalnie rozpocznie letnie wakacje. Rozdanie świadectw to dzień, którego każde dziecko wyczekuje z niecierpliwością, bowiem już tylko kilka dni dzieli je od wyjazdów, na kolonie, obozy czy wczasy z rodziną. Wakacje każdy spędza na swój sposób, jednak wciąż rosnąca popularność rowerów przyczynia się również do wzrostu ich znaczenia w życiu turystycznym Polaków.

Coraz częściej rodzinne wakacyjne wyjazdy wiążą się z zabraniem ze sobą własnego sprzętu rowerowego i zakosztowania dobrodziejstw natury miejsca, do którego się udajemy, skorzystania z naturalnych szlaków lub ze ścieżek rowerowych specjalnie na takie okazje przygotowanych. Doskonałym miejscem na tego typu wyjazdy ze względu na obfity wybór tras rowerowych jest niewątpliwie Trójmiasto. Nie bez przyczyny to właśnie Gdańsk został okrzyknięty rowerową stolicą Polski, bowiem zarówno w mieście, jak i poza nim i w całym Trójmieście na pasjonatów rowerowych czekają wyjątkowe udogodnienia.

sopot

Nowoczesne ścieżki rowerowe, komunikacja miejska dostosowana do przewozu jednośladów, parkingi dla rowerów i wiele więcej, to tylko przysłowiowa „wisienka na torcie”, bowiem prawdziwą atrakcją w Trójmieście są właśnie trasy rowerowe, które wybiegają poza miasto i prowadzą turystów przez szlaki zabytków kultury i sztuki, pozwalają podziwiać wyjątkowe widoki w lasach czy na wybrzeżu i rozkoszować się panoramą miasta. Każde miasto ma do zaoferowania coś wyjątkowego zarówno dla rodziców z dziećmi, którzy szukają spokojnych tras z rozmaitymi atrakcjami, i miejscami na odpoczynek czy dla bardziej zaawansowanych rowerzystów, którzy oprócz wspaniałych przestrzeni i widoków szukają również prawdziwego wyzwania dla siebie i swoich maszyn.

Jedną z tras godnych polecenia może być między innymi szlak wiodący przez najciekawsze rezydencje w Gdańsku. Podążając jej śladem można zwiedzić między innymi zabytkowy młyn osadzony na sztucznej wyspie, dalej czeka na nasz Dwór Oruński otoczony bujną i rzadko spotykaną roślinnością. Dalej czeka na nas Pałac Ślubów – jeden z najpiękniejszych i najbardziej reprezentatywnych budynków w Gdańsku, w którym obecnie urzęduje Rada Miasta.

Cała trasa zabytkowych rezydencji może nam zająć kilka dobrych godzin, a robiąc przystanki i zwiedzając po drodze wszystkie atrakcje spokojnie zejdzie nam na taką wyprawę cały dzień. Na liście bowiem znajdują się jeszcze między innymi: Dwór Młyniska, Dwór Oliwski, Monbrillant i wiele innych.

Wszystkie szlaki Trójmiasta skąpane są w zieleni lub w bryzie morskiego powietrza, które zapierają dech w piersi i nie pozwalają się nudzić, dlatego są to doskonałe trasy dla całych rodzin. Warto również zwiedzić miasto po zmroku, bowiem oświetlona panorama Gdańska to widok nieporównywalny do żadnego innego – doskonały na romantyczny wypad we dwoje.

gdańska nocą

Wakacje w Trójmieście na rowerach to wyjazd, który zarówno dzieci jak i dorośli z pewnością będą wspominać przez wiele kolejnych lat i który pozostanie w sercach każdego w nowym roku szkolnym czy w pracy po zakończonym urlopie.

Znacznie większą listę atrakcji rowerowych w Gdańsku i całym Trójmieście znajdziecie na zaprzyjaźnionym blogu pod TYM adresem!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s